Czym żył internet w 2012 roku? Statystyki wyszukiwań w Google

Cztery dni temu przywitaliśmy nowy rok 2013. Dziś sprawdzimy czego i jak często internauci na świecie i w Polsce szukali w Google w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jak co roku najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa opublikowało zestawienie słów kluczowych, które cieszyły się ogromną popularnością wśród użytkowników wyszukiwarki w  minionym roku.


Jak wynika z globalnego podsumowania wyszukiwań w Google, świat najbardziej interesował się:

Wyszukiwane hasła:
 1. Whitney Houston
 2.  Gangnam Style
 3.  Hurricane Sandy
 4.  iPad 3
 5. Diablo 3
 6.  Kate Middleton
 7.  Olympics 2012
 8.  Amanda Todd
 9.  Michael Clarke Duncan
10. BBB12

W Polsce najczęściej wyszukiwane były takie słowa kluczowe, jak: ?kwejk? ? tworzony przez internautów serwis satyryczny znalazł się na miejscu pierwszym listy najszybciej zyskujących popularność fraz. Kolejne miejsca to ?tablica? ? serwis sprzedażowy, na którym szybko można znaleźć ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktować się z ogłoszeniodawcą. ?Euro 2012? to wydarzenie sportowe, które każdy zna.

Polska lista Top 10 najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w Google:
1. Kwejk
2. Tablica
3.  Euro 2012
4.  ACTA
5.  TVN player
6.  Besty
7.  Wiocha
8.  Julia
9.  Koko Euro Spoko
10. Moviestarplanet

Polacy interesowali się również sylwetkami popularnych i sławnych z różnych względów ludzi. Pierwsze miejsce najczęściej wyszukiwanych postaci w Google zajęła Natalia Siwiec -  modelka i celebrytka, która została okrzyknięta Miss Euro 2012. Jej zdjęcia z trybun Euro 2012 pojawiły się w niemal wszystkich polskich gazetach i magazynach. Drugie miejsce należy do amerykańskiej piosenkarki muzyki pop i R&B, aktorki, producentki filmowej Whitney Houston. Wysokie trzecie miejsce wśród najczęściej wpisywanych przez internautów nazwisk w Google osiągnął polski piłkarz Robert Lewandowski,  występujący na pozycji napastnika w Borussii Dortmund oraz reprezentacji Polski. Uczestnik finałów Mistrzostw Europy 2012. Na liście pojawiło się także nazwisko Felixa Baumgartnera, który dokonał pamiętnego skoku ze stratosfery.

Polska lista Top 10 najpopularniejszych nazwisk wyszukiwanych w Google:
1. Natalia Siwiec
2. Whitney Houston
3.  Robert Lewandowski
4.  Wisława Szymborska
5.  Irena Jarocka
6.  Ronaldo
7.  Felix Baumgartner
8.  Ewelina Lisowska
9.  Michel Teló
10. Niekryty Krytyk

W przedstawionym zestawieniu łatwo zauważyć, że zainteresowania Polaków, skupiają się wokół rozrywki, o czym świadczą inne niezwykle częste wyszukiwania, jak program rozrywkowy ?Masterchef?, film ?Jesteś Bogiem?, ?Skyfall?czy polskie seriale telewizyjne: ?Julka? oraz ?Lekarze?.  Na liście przebojów muzycznych polskiego internetu według Google znalazła się piosenka Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Koko Euro Spoko, a także utwór, który zdobyły sławę na całym świecie Gangnam Style.

Więcej rankingów ? zarówno z Polski, jak i ze świata ? znajdziecie na stronie Googlezeitgeist.com.